Plisy okienne Łódź

Plisy okienne Łódź

Plisy okienne Łódź

Żaluzje plisowane inaczej znane jako „Plisy” lub „Harmonijki” Jedni je uwielbiają innym się zdecydowanie nie podobają ale nikt nie przejdzie obok tego tematu zupełnie obojętnie. Co przemawia za plisami a co je deklasuje ? Może warto by było przyjrzeć się temu typowi osłon okiennych ? Postaramy się co nie co pomóc ..

Żaluzje plisowane w większości przypadków są montowane bezpośrednio w świetle szyby dzięki czemu na ich korzyść przemawia fakt, że nie zabierają powierzchni szyby. Po ich zwinięciu z powrotem odzyskujemy nie mal 100% szyby. Nie jest to takie oczywiste w przypadku rolet w kasecie czy żaluzji drewnianych montowanych na skrzydła okienne. Ma to jednak duże znaczenie jeśli nie posiadamy za dużych okien lub światła w mieszkaniu jest po prostu trochę za mało.

Żaluzje od dołu..

Plisy okienne Łódź

Kolejną zaletą popularnych harmonijek okiennych jest możliwość zasłonięcia okna zarówno od góry jak i od dołu. Ma to szczególną wartość w przypadku mieszkań położonych na parterach czy też nowych budownictwach gdzie okna sięgają od podłogi do nie mal samego sufitu i chcieli byśmy przysłonić nie co dolną ich część.

Żaluzje na okna skośne

Żaluzje skośne

Tutaj również popularne żaluzje plisowane przychodzą nam z pomocą. Wie o tym nie mal każdy kto choć raz zmierzył się z problemem zasłonięcia okna o nietypowych kształtach. Można oczywiście powiesić coś do sufitu ale nie po to inwestuje się dla przykładu w okrągłe okno aby potem je zasłonić.

To tak jak byśmy kupili najdroższy samochód sportowy tylko po to aby go potem schować do garażu i nie cieszyć się przyjemnością z jazdy nim. W dodatku często skośne okna nie dają takiej możliwości.

Wady żaluzji plisowanych.

Plisy okienne Łódź

Wad czy też niedogodności tego systemu może być kilka. Wszytko zależy od naszych oczekiwań i posiadanych okien. Pierwszą z wad może być szczelność plisy. Co do prześwitów światła po bokach decyduje sposób montażu jak i rodzaj posiadanych okien. Czym płytsza listwa okienna tym światła po bokach plisy będzie więcej w przypadku montażu przy-szybowego. . Można w takiej sytuacji zamontować plisę na płaszczyźnie ramy okiennej aby zniwelować ten problem. Problemu padającego światła z dziurek w tkaninie jednak nie ominiemy. Mało komu to przeszkadza ale omawiając wady plisy warto o tym wspomnieć że żaluzja plisowana posiada dziurki w tkaninie przez które przeciągnięty jest sznurek. Przez wspomniane otwory również będzie przedostawało się światło.

Niedogodnością mogą być wysoko położone okna. Z tym, że na taką niedogodność stosuje się plisy sterowane sznurkami.

Żaluzje plisowane Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *