Jaki kolor żaluzji drewnianych wybrać ?

Jaki kolor żaluzji drewnianych wybrać ?

Jaki kolor żaluzji drewnianych wybrać ?

Jaki kolor żaluzji wybrać do naszego mieszkania ? Trendów i styli w wystroju wnętrza jest bardzo dużo co za tym idzie i wytycznych jakimi powinniśmy się kierować. Zamiast omawiać je teraz wszystkie skupmy się na najważniejszych, podstawowych kwestiach w pigułce. Przede wszystkim żaluzje powinny być dopasowane kolorystycznie do naszego wnętrza. Nie powinno się wprowadzać zupełnie innego kolejnego koloru. Pierwszą kwestią jest to czy nasze wnętrze jest kolorystycznie w ciepłych tonacjach czy zimnych. Kolor żaluzji bowiem powinien być spójny pod tym względem kolorystycznie. Jeżeli dominują w naszym wnętrzu beże i ciepłe tonacje kolorystycznie nie możemy dla przykładu wybierać szarych zimnych odcieni żaluzje. Krótko mówiąc jeśli mamy beżowe czy kremowe wnętrze również żaluzje powinny takie być. Jeśli mamy tonacje szarości to i szare żaluzje będą tu na miejscu.

Jaki kolor żaluzji drewnianych wybrać ?

Jasne czy ciemne żaluzje ?

Jak już wspomnieliśmy przede wszystkim kolor żaluzji powinien pasować do kolorystyki naszego wnętrza. Jeśli chodzi o ogólną zasadę ciemne czy jasne ? Jasne np. białe żaluzje powiększają optycznie pomieszczenie i nadają mu lekkiego jasnego charakteru. Bardzo ciemne np czarne żaluzje są „ciężkie” wizualnie w odbiorze. Przy ciemnych żaluzjach należy się zastanowić jak duże mamy pomieszczenie i jaką wielkość będą w nim odgrywać żaluzje. Jeśli mamy nieduży pokój i chcemy w nim zamontować dużą żaluzje drewnianą na całą wnękę okienną raczej powinna być ona w jaśniejszym odcieniu niż w ciemniejszym. Duża czarna żaluzja w stosunkowo niedużym pomieszczenie będzie przytłaczająca i pomniejszy optycznie pomieszczenie. Przy bardzo ciemnych żaluzjach należy również pamiętać o tym, że bardziej będzie na nim widoczny kurz. Na jasnych np białych szybciej zauważymy brud np. z paluszków naszych pociech.

Jasne czy ciemne żaluzje ?

Uniwersalny kolor żaluzji

Czy jest jakaś uniwersalna rada ? Jakieś bezpieczne zawsze pasujące odcienie ? Oczywiście, że tak.

Bezpiecznymi i zawsze pasującymi odcieniami będą :

  • Biel (Nie mal w każdym przypadku)
  • Jasne drewno ( jeśli mamy ciepłe tonacje wnętrza)
  • Jasny szary ( jeśli dominuje stal i szarość – zimny wystrój wnętrza)

Ogólnie jeśli nie jesteśmy pewni jaśniejsze i mniej intensywne kolory będą zawsze bezpieczniejsze i bardziej uniwersalne.

Białe żaluzje za białe ?

Jeśli obawiamy się efektu „szpitalnego” w przypadku wybrania jasnych czy białych żaluzji zawsze możemy do białych żaluzji dobrać ciemniejsze taśmy kontrastujące z żaluzją i nawiązujące do kolorystyki pomieszczenia.

Jaki kolor żaluzji drewnianych wybrać

Zobacz naszą ofertę:

Zobacz nasz kanał YouTube

# Jaki kolor żaluzji drewnianych wybrać ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *