Domplis

Nowoczesne osłony okienne

Domplis

Nowoczesne osłony okienne

Rolety rzymskie łódź

Rolety, Żaluzje, Moskitiery..

Łódź

żaluzje łódź

Żaluzje drewniane

Rolety Łódź

Żaluzje Łódź

Największy wybór

Plisy DUO Łódź

Plisy DUO znane również jako plisy dzień noc to nic innego jak podwójna plisa założona na jedno okno. Zamiast jednej żaluzji plisowanej AB41 mamy dwie sztuki na jednym zestawie sznurków. Jedna roleta plisowana jest wyżej a jedna niżej. Po co zakładać dwie plisy na jedno okno ? Powodów może być wiele a na pewno co najmniej dwa. Klienci w Łodzi najczęściej decydują się na montaż żaluzji podwójnej ze względu na możliwość zastosowania tkaniny o różnej przepustowości światła. Dzięki takiemu zabiegowi mamy pełną kontrolę nad słońcem. Możemy założyć tkaninę transparentna niczym firana a jako drugą plisę zaciemniającą. W dzień możemy zasłaniać plisę firanową a na noc czy przy dużym nasłonecznieniu tę grubszą.

Plisy DUO Łódź

Plisy DUO Łódź

Plisa plaster miodu

Plisa plaster miodu czy plisa DUO ? Czym różnią się te rozwiązania? Plisa podwójna składa się z dwóch systemów na jednym oknie. Plaster miodu tymczasem to specyficzna forma złożenia tkaniny plisy przypominający z wyglądu właśnie plaster miodu stąd ta nazwa. Tkanina żaluzji jest złożona podwójnie dzięki czemu lepiej chroni ona przed słońcem – nagrzewaniem się. Dodatkowo w żaluzjach „plaster miodu” nie widać przeciągniętych sznurków – nie ma widocznych dziurek , otworów na sznurek. Wewnętrzna powierzchnia tkaniny może być też dodatkowo pokryta powłoką thermo – termoizolacyjną co jeszcze skuteczniej izoluje od wysokich temperatur.

SONY DSC

Rolety plisowane termoizolacyjne

Rolety czy żaluzje termoizolacyjne to wszelkie osłony okienne gdzie zastosowana została powłoka termoizolacyjna. Należy jednak pamiętać że tam gdzie występuje powłoka termoizolacyjna tam zazwyczaj mamy do czynienia z żaluzją czy roletą 100% zaciemniającą ( w większości przypadków) Nie w każdych pomieszczeniach jednak rolety 100% zaciemniające sprawdzą się dobrze. W takich przypadkach należało by wybrać żaluzje o mniejszym stopniu zaciemnienia lub żaluzje podwójne.

Zobacz więcej informacji na temat :

Żaluzje plisowane

Przykład żaluzji plisowanej duo