Rolety rzymskie na wymiar

rolety rzymskie na wymiar Łódź

Rolety rzymskie na wymiar Łódź

Rolety rzymskie na wymiar Łódź – Dzisiaj na jednym z osiedli Łodzi na Polesiu mieliśmy przyjemność gościć z roletami rzymskimi. Trochę nietypowo bo rolety rzymskie były montowane bezpośrednio do okna. Czemu nietypowo ? Roleta rzymska została zaprojektowana i wymyślona z myślą o dużych powierzchniach. Najlepiej się prezentuje gdy jest montowana na całe wnęki okienne do sufitu.

Myślą o roletach rzymskich należy pamiętać o tym , że po zwinięciu ten typ osłon okiennych potrzebuje nie co miejsca.

Ten kawałek miejsca na ścianie nad oknem powinniśmy mieć jeśli planujemy takie rozwiązanie. Co jeśli nie mamy tego szczęścia i nasze okna kończą się bardzo blisko sufitu ? Właśnie tak było w tym przypadku. Jeśli bardzo nam się podobają rolety rzymskie i nie wyobrażamy sobie nic innego w naszym domu jest możliwość instalacji rolet rzymskich bezpośrednio do skrzydła okna. O czym należy wtedy pamiętać ? Roleta rzymska nie posiada prowadnic bocznych i w momencie kiedy uchylimy skrzydło okienne delikatnie odsunie się od okna. Kolejnym małym ale w tym przypadku jest fakt, że roleta ta a w zasadzie jej tkanina zawsze będzie kawałek odsunięta od płaszczyzny okiennej. Patrząc pod kątem będzie mała szczelina..

Rolety rzymskie Łódź

Ostatnią małą niedogodnością może być też mniej miejsca obok klamki podczas jej zamykania.

Tak czy inaczej rolety rzymskie czy na ścianie czy na oknie prezentują się przepięknie.

Roleta rzymska – montaż do ściany :

Jasna roleta rzymska

Roleta rzymska – montaż do sufitu :

Czarna roleta rzymska

Roleta rzymska – montaż do okna :

Rolety rzymskie Łódź

Jak działa roleta rzymska ?

Roleta rzymska jest dość prosta w swojej budowie składa się z karnisza który za pomocą zaczepów montuje się do ściany. Karnisz wyposażony jest w rzep do którego przyczepia się tkaninę. Z tyłu przez tkaninę przewlekane są sznurki które zwijają się do karnisza za pośrednictwem specjalnych rolek nawojowych.

Karnisz rolety rzymskiej

KArnisz rolety rzymskiej

Jest to aluminiowy karnisz lakierowany proszkowo na biel. Od frontu posiada wspomniany rzep do trzymania tkaniny. Z jednej z wybranych stron posiada napęd zębatkowy po którym pracuje koralik dzięki któremu sterujemy tkaniną rolety. We wnętrzu karnisza znajdują się rolki na które nawijany jest sznurek który wciąga do góry tkaninę .

karnisz rolety rzymskiej

Tkanina rolety rzymskiej

Rolety rzymskie na wymiar Łódź

Jest doczepiana na rzep do karnisza rolety .

Tkanina rolety po za różnorodnym odcieniem kolorystycznym może być wykonana w formie firanki lub zasłony. Dodatkowo w zależności od wybranej kolekcji skład tkaniny również może się różnić od bawełny po poliester. Wzorniki tkanin rolet rzymskich

Szprosy rolety rzymskiej

Rolety rzymskie na wymiar Łódź

Na tylnej sotnie tkaniny są tzw szprosy mogą być zaszyte w materiale lub na zewnątrz przez które przewijane są sznurki podciągające tkaninę .

Dolny obciążnik rolety

dolny obciążnik

Dolny obciążnik w formie listwy PS transparentnej 5x20mm o wadze 100g/m lub w formie listwy PCV 5x20mm o wadze 145g/m jest zaszywany na dolnej krawędzi tkaniny i ma za zadanie dociążać tkaninę rolety aby równo się układała.

Koralik rolety

Koralik rolety rzymskiej po za tym, że służy nam do podnoszenia rolety występuje w różnych kolorach :

biały , antracyt, czarny , brąz, beż, lexan, silver,

One thought on “Rolety rzymskie na wymiar

  1. Wielu ludzi nie jest świadomych, jak wiele opcji dostępnych jest na rynku i jak zróżnicowane mogą być rozwiązania w zależności od specyfiki naszego mieszkania. Warto wspomnieć o kwestii materiału, z którego wykonana jest tkanina rolety rzymskiej. Nie tylko kolory czy wzory są istotne, ale także właściwości samej tkaniny. Niektóre materiały są bardziej przejrzyste i przepuszczają więcej światła, co daje efekt delikatnego rozproszenia światła w pomieszczeniu. Inne są grubsze i mniej przejrzyste, co daje skuteczniejszą ochronę przed słońcem i może pomóc w utrzymaniu temperatury w pomieszczeniu. Różne materiały mogą wymagać różnych metod czyszczenia i konserwacji. Niektóre tkaniny można łatwo prać w pralce, podczas gdy inne mogą wymagać specjalistycznego czyszczenia. Jest to istotne, zwłaszcza jeśli mamy dzieci lub zwierzęta, które mogą brudzić rolety. Może to również mieć znaczenie dla osób z alergią, dla których ważne jest, aby tkanina była łatwa do utrzymania w czystości. Dzięki dużej różnorodności wzorów, kolorów i materiałów, rolety mogą stanowić efektowne tło dla reszty wystroju, podkreślając styl wnętrza, czy to nowoczesny, tradycyjny, czy eklektyczny. Możemy wybierać spośród subtelnych pasteli, mocnych kolorów, geometrycznych wzorów czy klasycznych jednokolorowych tkanin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *