Montaż rolet a gwarancja na okna

Montaż rolet a gwarancja na okna

Montaż rolet a gwarancja na okna

Czy montaż rolet bądź żaluzji wiąże się z utratą gwarancji na okna ? Wielu naszych Klientów i nie tylko tak myśli. Wybierają wtedy rozwiązania bez inwazyjne zamiast wiercić w skrzydle okiennym. Czy jest to słuszne rozwiązanie ? Postaramy się nie co podpowiedzieć w tym krótkim artykule.

Rolety bezinwazyjne

Montaż rolet a gwarancja na okna

Rolety bezinwazyjne nie są złym rozwiązaniem ale nie najlepszym. Pierwszą kwestią jest tu stabilność rolety czy też żaluzji powieszonej jedynie na ramie okiennej. Wybierając takie rozwiązanie należy ostrożnie obchodzić się z osłoną okienna jak i samym oknem aby nie doprowadzić do sytuacji kiedy to roleta spadnie nam z okna. Jest to na pewno dobre rozwiązanie pod kątem gwarancji na okna , czy też nie robienia w nim otworów jednak nie najlepsze jeśli chodzi o trwałość takiego montażu. Drugim minusem rolet bezinwazyjnych jest fakt, że odstają one bardziej od okna co za tym idzie często bardziej utrudniając pełne otwarcie skrzydła okiennego.

Bezinwazyjny montaż rolet

A jakie produkty możemy montować w sposób bezinwazyjny ?

Na pewno plisy okienne , rolety wolno-wiszące, żaluzje poziome 25mm jak i 50 mm. Przy czym o ile wieszanie na skrzydle okiennym żaluzji aluminiowych na wieszakach bezinwazyjnych nie jest aż takim złym pomysłem tak ostrożni byli byśmy w kwestii ciężkich żaluzji drewnianych zwłaszcza 50mm.

Montaż inwazyjny rolet

Montaż inwazyjny

Montaż inwazyjny rolet nie oznacza od razu utraty gwarancji na okna. W większości przypadków producenci okien mogą odmówić nam naprawy gwarancyjnej w przypadku naruszenia elementu konstrukcji okna. Oznacza to w praktyce tyle że nie powinno się dziurawić , nawiercać ani wkręcać w element ramy okna. Co innego w przypadku listew przy-szybowych. Listwa okienna przy-szybowa nie jest elementem konstrukcji okna. Jest to jedynie wymienna listewka którą wyciąga się choć by do wyjęcia szyby. Listwy okienne można w każdej chwili wyjąć i wymienić. Nie są trwałym elementem okna co za tym idzie nie tracimy gwarancji na okna w przypadku przykręcenia rolety do listwy okiennej.

Przykład listwy okiennej przy-szybowej

Montaż rolet a gwarancja na okna

Montaż rolet a gwarancja na okna ? W praktyce większość rozwiązań montowanych na skrzydła okienne nie pozbawi nas gwarancji na okna. Wszystkie te systemy które są przewidziane do montażu do listew okiennych – przy-szybowych czy też w sposób bezinwazyjny nie wpływają na gwarancje na okno. . Pisząc większość rozwiązań a nie wszystkie mamy tu na myśli że są przykłady lub sytuacje kiedy to montaż wymusza na nas przykręcenie się do samej już ramy okna. Zazwyczaj są to rolety w kasecie przestrzennej w tym B11

Zobacz też :

Montaż rolety w kasecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *