Jakie moskitiery wybrać ?

jakie moskitiery wybrać

Jakie moskitiery wybrać ?

Klienci w Łodzi często zastanawiają się jaki typ moskitier będzie najlepszy dla nich .

Czym w zasadzie różnią się rodzaje moskitier

Skuteczna ochrona przed owadami

Skuteczna ochrona przed owadami to przede wszystkim dobrze dopasowana moskitiera zarówno do naszego okna jak i naszych indywidualnych potrzeb. Również otoczenie wokół okna odgrywa tu ważną rolę.

Bezinwazyjne moskitiery

Czyli gotowe moskitiery ramkowe które wystarczy tylko włożyć w nasze okna ! Czyż nie brzmi to fantastycznie możemy posiadać moskitiery bez żadnej ingerencji w okna. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do okien na które posiadamy jeszcze gwarancję i nie chcieli byśmy jej utrać przez naruszenie konstrukcji okna. Idealne rozwiązanie do wynajmowanych mieszkań. Jednak ma to rozwiązanie pewne ograniczenia. Na co dzień nie możemy od tak otworzyć moskitiery. Co za tym idzie ten system niekoniecznie nadaje się do okien gdzie chcieli byśmy wyglądać przez nie czy do drzwi tarasowych czy balkonowych przez które zamierzamy przechodzić.

Moskitiery bezinwazyjne

Moskitiera rolowana w kasecie

Rolowana moskitiera w kasecie działająca niczym roleta idealnie ochroni nas przed robakami i innymi niechcianymi małymi intruzami w naszym domu. Jest to idealne wręcz rozwiązanie dla okien gdzie chcieli byśmy mieć możliwość na co dzień chowania moskitiery jednym ruchem ręki. To dobry pomysł dla drzwi balkonowych choć by w blokach gdzie chcemy mieć moskitierę otwieraną ale nie mamy za dużo miejsca na balkonie na otwierane skrzydła drzwiowe.

Moskitiera rolowana w  kasecie

Moskitiery otwierane

Moskitiery otwierane – drzwiowe

Są najskuteczniejszą ochroną przed owadami na nasze drzwi. Są idealnie szczelne oraz na co dzień bardzo szybkie i łatwe w obsłudze. Jedyny ich mały minus to fakt, że drzwi moskitiery otwierają się na zewnątrz. Musimy mieć nieco miejsca na balkonie czy tarasie zarezerwowane na ruch tych dodatkowych drzwi. Po za wspomnianą malutką wadą to rozwiązanie ma same zalety. Wystarczy wychodząc otworzyć a w zasadzie popchnąć drzwi aby się otworzyły. Po naszym przejściu drzwi same się zamykają. Dzięki temu nigdy nie pozostawimy w lato drzwi bez ochrony przed owadami.

Moskitiery otwierane   - drzwiowe

Moskitiera przesuwna

Moskitiera przesuwna dwuskrzydłowa

Co jeśli posiadamy duże okna tarasowe przesuwne ? Czy nadal powinniśmy myśleć o moskitierach otwieranych ? Niekoniecznie tu z pomocą przychodzą moskitiery panelowe – przesuwne. Możemy uzbroić się w system jedno , dwu a nawet trzy-skrzydłowy. Wszystko z zależności od naszych potrzeb i przewidywanego budżetu. Jest to równie szczelna konstrukcja jak w przypadku moskitier drzwiowych. Nie wyjdziemy przez nią co prawda przepychając się do przodu licząc na to że moskitiera sama się otworzy. Trzeba ją przesunąć w bok i samemu zasunąć z powrotem. Jednak możliwość tworzenia dużych paneli skrzydłowych moskitier jest du najważniejszą zaletą dla Klientów którzy wybierają właśnie to rozwiązanie.

Moskitiera przesuwna dwuskrzydłowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *