Jakie rolety do bardzo słonecznego pokoju

jakie rolety wybrać

Jakie rolety do bardzo słonecznego pokoju

Bardzo częsty dylemat naszych klientów to jakie osłony okienne mają wybrać jeśli posiadają mocno nasłonecznione pomieszczenia,

Przede wszystkim podstawa to dobrze kryjące grube gramaturowo tkaniny które zatrzymają dużą ilość promieni słonecznych

Jakie rolety wybrać ?

Czy po za tkaniną która ma skutecznie chronić nas przed słońcem ważny jest typ rolet ?

Tak i nie. Przede wszystkim nie wszystkie modele rolet czy żaluzji są idealnie szczelne. Na pewno dużo mniej szczelnymi rozwiązaniami są wszelkiego typu żaluzje które mają pomiędzy swoimi lamelami szczeliny przez które prześlizgnie się nie co światła. Główne pytanie tutaj na ile chcemy mieć „ciemno” w pomieszczeniu. Jesli ten aspekt jest dla nas ważny powinniśmy wybierać konstrukcje wykonane z jednej części tkaniny o jak najbardziej szczelnym charakterze takie jak rolety materiałowe w kasecie.

Rolety materiałowe w kasecie z bocznymi prowadnicami to chyba najbardziej szczelna konstrukcja wśród osłon okiennych. Jeżeli do tego dodamy podgumowaną tkaninę z biała gumą od zewnątrz mamy pewność żę żadne nie mal promienie słonecznie nie dostaną się do środka.

Jakie Żaluzje do bardzo słonecznego pokoju

Co z żaluzjami ? Co jeśli nie chcemy mieć całkowitej ciemni w pokoju a jednocześnie nie chcemy aby słońca było za dużo. Przydało by się trochę obniżyć temperaturę pomieszczenia nie rezygnując całkowicie ze światła słonecznego ?

Możemy wtedy zainwestować w żaluzje poziome gdzie regulując stopień pochylenia zamykamy płynnie ilość światła które wpada do mieszkania . Jednak rozwiązanie to nie jest idealne pod względem dużych temperatur zwłaszcza jeśli chcieli byśmy wybrać opcję żaluzji aluminiowych. Aluminium przy dużych temperaturach dobrze zatrzymuje słońce i temperaturę ale samo w sobie się nagrzewa oddając później tą temperaturę nie co do pomieszczenia. .

Odpowiedzią dla mocno nagrzewających się pomieszczeń mogą być Plisy termoizolacyjne

Plisy termoizolacyjne

Plisy termoizolacyjne są to żaluzje plisowane wykonane od zewnętrznej strony ze specjalną powłoką termoizolacyjną . Dzięki temu rozwiązaniu jakaś część światła przechodzi do pomieszczenia a jednocześnie najwyższa temperatura jest odbijana od żaluzji. Nie powoduje to tak nagrzewania się pomieszczenia od promieni słonecznych.

Rolety termoizolacyjne czy podgumowane ?

tkaniny termoizolacyjne

Istnieją dwa rodzaje tkanin jeśli chodzi o rolety materiałowe przeznaczone do dużych temperatur. Rolety z tylną powłoką termoizolacyjną oraz z powłoką gumową . Które materiały polecamy ? Teoretycznie tkaniny termoizolacyjne powinny lepiej spełnić nasze oczekiwania. W praktyce nie jest już tak kolorowo. Przepisy Unijne na dzień dzisiejszy dość restrykcyjnie ograniczają składniki jakie można używać do produkcji tkanin roletowych. Ucierpiały na tym tkaniny termoizolacyjne i w praktyce rolety z powłoką białej gumy od strony zewnętrznej dużo lepiej znoszą upały.

Rolety rzymskie termoizolacyjne ?

Często pada takie pytanie. Nie ma na dzień dzisiejszy tkanin do rolet rzymskich z zewnętrzną powłoką termoizolacyjną. Jednak powstały tkaniny z domieszką gumy które sprawdzają się wyśmienicie przy dużych upałach. Rolety rzymskie wtedy tworzą gustowną i bardzo grubą i odporną zasłonę okienną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *