Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane czyli jak idealnie zaciemnić i urozmaicić swój salon , biuro czy sypialnię..

To w jakim charakterze masz zaprojektowane swoje wnętrze nie ma tu żadnego znaczenia. Czy będzie to styl nowoczesny czy starodawny angielski żaluzje drewniane zawsze odnajdą się w nim bez problemu.

Naturalne żaluzje drewniane

„Naturalność” to pierwsze skojarzenie z tymi osłonami okiennymi. Nie wiele osłon okiennych może się tym poszczycić. Lipa azjatycka, drewno basswood czy bambus to w końcu w pełni naturalne surowce. Bez względu czy wybierzemy bardziej aksamitnie gładką kolekcję drewna czy z piękną chropowatą strukturą wspaniały swobodny klimat zawsze u nas zagości.

Żaluzje drewniane Łódź

Montaż żaluzji

Montaż żaluzji w zależności od rozmiarów lamel może przebiegać w różnoraki sposób. Możemy żaluzje zamontować do ściany , sufitu lub bezpośrednio na skrzydło okienne. Co do zasady „większe ” żaluzje 50mm. montujemy na całe wnęki a mniejsze czyli 25mm. na ramę okienną lecz zdarzają się wyjątki kiedy to klienci mimo pewnych niedogodności z tym związanych wybierają większą alternatywę montowaną na okno.

Jak działa żaluzja

Poziome żaluzje drewniane są zbudowane z poziomo ułożonych listew, zwanych lamelami.

Lamele te są połączone ze sobą za pomocą specjalnego systemu drabinki sznurkowej.

Drabinka która z jednej strony podtrzymuje lamele a z drugiej zaś umożliwia podnoszenie żaluzji.

Po za samym podnoszeniem możemy również zmieniać swobodnie kąt położenia listewek .

Po całkowitym podniesienie żaluzji , całość znajduje się na górze okna, odsłaniając nie mal pełny widok. Natomiast po opuszczeniu i zamknięciu lamel żaluzja zapewni nam prawie całkowity brak dostępu światła słonecznego..

Jedyne o czym należy pamiętać to fakt, że żaluzja po podniesieniu zajmuje nie co więcej miejsca od podobnych rozwiązań wykonanych z aluminium.

Żaluzje drewniane Łódź

Żaluzje w Łodzi

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w jednym z domów jednorodzinnych położonym na obrzeżach Łodzi. Przepiękna cicha i spokojna okolica przenikała aż swoim naturalnym klimatem. Pomieszczenia zaprojektowane w bardzo ciepłym i przytulnym klimacie wiec nie zdziwił nas fakt, ze wybór padł właśnie na żaluzje z naturalnych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *