Rolety 100% zaciemnienia

Rolety 100% zaciemniające

Rolety 100% zaciemnienia

Rolety typu black-out charakteryzują się dodatkową warstwą gumy na tyle tkaniny. Dzięki czemu tkanina zaciemnia w 100%. Warstwa gumy sprawia , że promienie słoneczne nie przedostają się przez materiał. Co nam to daje? Przede wszystkim zaciemnienie całkowite. Drugim atutem jest zmniejszenie nagrzewania się pomieszczenia w upalne dni.

Rolety blackout czy warto ?

Czy zawsze warto inwestować w rolety typu black-out ? Niekoniecznie. Rolety 100% zaciemniające sprawdzą się wszędzie tam gdzie chcemy zaciemnić pomieszczenie całkowicie. Największy sens mają w sypialniach, pokojach dzieci, pokojach projekcyjnych. Naszym zdaniem rolety te nie do końca nadają się do pomieszczeń dziennych. Przynajmniej nie jako jedyne osłony okienne. Wyobraźmy sobie sytuacje gdy w upalne lato słońce nagrzewa nasz salon. Z jednej strony dobrze zasłonić okna materiałem izolującym nas od słońca i temperatury. Z drugiej zaś strony zaciemniamy nasz salon w ciągu dnia do zera. Oczywiście ktoś powie mogę tylko częściowo zasłonić okna lub zasłonić tylko niektóre. Oczywiście jest w tym dużo racji. Należy jednak pamiętać że słońce przemieszcza się po naszych oknach. Tam gdzie go przed chwilą nie było za chwile zawita. Co za tym idzie często przypomina to zabawę w chowanego ze słońcem pt” tu zakrywamy tam odkrywamy”

Rolety blackout

Rolety na wymiar

Rolety wykonane na wymiar to nie tylko idealne dopasowanie wielkości rolety do naszego okna ale również dopasowanie odpowiedniej tkaniny do pomieszczenia i naszych indywidualnych potrzeb. Idealna roleta to taka którą zasłonimy i możemy o niej zapomnieć do końca dnia. Czyli po zasłonięciu ma nas izolować od wzroku sąsiadów oraz słońca ale również zapewnić odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu w przypadku salonu czy kuchni. Chyba nikt z nas nie chciał by się w ciągu dnia potykać o meble w ciemności.

Rolety na wymiar

Idealne rolety

Idealnych rozwiązań nie ma ale są takie zbliżone ideałowi. Jedno rozwiązanie to dopasowanie grubości tkaniny do potrzeb. Jednak te potrzeby będą nie co inne latem a nie co inne zimą czy jesienią. W takich sytuacjach rolety dopasowuje się bardziej do okresu letniego a w jesiennie pochmurne dni trzeba je nie co podnieść aby światła było więcej. Drugim rozwiązaniem są systemy podwójne gdzie możemy zastosować dwie tkaniny o różnej grubości. Najlepszym tego typu przykładem są podwójne żaluzje plisowane . Wtedy mamy dwie żaluzje w oknie dzięki czemu możemy dopasować zasłonięcie okna do pory roku i nasłonecznienia.

Idealne rolety

Żaluzje poziome

Należy pamiętać że osłony takie jak żaluzje aluminiowe poziome nie bez powodu odnosiły prym przez tyle lat w naszych oknach. To nie był tylko efekt pt. ” niczego innego nie było” To również ich wszechstronność i uniwersalność sprawiła, że odniosły taki sukces. Żaluzje poziome zarówno aluminiowe jak i drewniane dzięki obracanym lamelom mają możliwość płynnej regulacji ilości światła.

Żaluzje poziome

Modne żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe wracają do łask. Co więcej zaczynają z powrotem być modnymi osłonami okiennymi. Głównie za sprawą dużych żaluzji 50mm. ale również z uwagi na nowe systemy sterowań oraz poszerzenie kolorystyki. Aluminium dodatkowo jest dużo lżejsze i cieńsze od wersji drewnianych. Dzięki temu żaluzją steruje się lżej a po zwinięciu – podciągnięciu do góry listewki nie zajmują dużo miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *