Rolety wewnętrzne Łódź

Rolety wewnętrzne Łódź

Jakie rolety wewnętrzne wybrać ? Częste pytanie wśród naszych Klientów w Łodzi. Postaramy się nieco pomóc z tą decyzją opierając się o najbardziej popularne rozwiązania . Pośród osłon okiennych na rynku jest mnóstwo różnych rozwiązań. Zaczynając od klasycznych rolet wolno-wiszących montowanych na całe okna , rolet w kasecie z prowadnicami , rolet zaciąganych od dołu , rolet rzymskich , żaluzji aluminiowych , drewnianych , pionowych …

Pierwsze pytanie jest co nam się podoba wizualnie i jako całość. Drugie czasem dużo ważniejsze co się u nas sprawdzi lepiej. Nie każde rozwiązanie będzie praktyczne w każdym przypadku. Choć by nam się bardzo podobało może być przez nas przez to później znienawidzone.

Rolety dzień noc Łódź

Rolety wewnętrzne Łódź

Są to osłony które długo zdobywały na swojej popularności. Początkowo bardzo niedoceniane w Łodzi żeby nie powiedzieć niepożądane doczekały się niespodziewanie nagłej fali pożądania. Rolety z jednej strony w klasycznym systemie rolet w kasecie z bocznymi osłonami – prowadnicami znane już nam od lat z rolet na-okiennych. Z drugiej strony budowa tkaniny i system pasach które na siebie nachodzą sprawiają że dla wielu stają się jedyną i niezastąpioną formą nowoczesnych osłon okiennych.

Rolety te dzięki swojej funkcji „na dzień” pomogły pozbyć się firanek w wielu domach w Łodzi. Roleta gdy ją opuścimy do samego końca zamyka się w pełni sprawiając, że możemy całkowicie zasłonić się od sąsiadów np. w nocy.

W momencie gdy podnosimy roletę do góry pasy zaczynają zamykać się i otwierać w momencie zwijania rolety do góry. Jeśli zatrzymamy roletę w którejś z tych pozycji możemy cieszyć się widokiem z zewnątrz a jednocześnie posiadać częściową osłonę przed słońcem i sąsiadami bardzo podobnie jak miało to miejsce w przypadku klasycznych firanek.

Czy są jakieś „minusy” posiadania rolet dzień noc czy też przeciwwskazania ?

Oczywiście jak z każdym produktem kilka by się znalazło. Pierwsza niedogodność zaczyna się jeśli chcemy mieć dosłowne 100% zaciemnienia. Nawet jeśli użyjemy tkaniny dzień noc podgumowanej budowa naprzemiennych pasów sprawia że nie będzie ona idealnie w 100% szczelna przed promykami słońca. Zawsze jakiś promyk mały się przedostanie i idealnej nocy z dnia nie zrobimy.

Drugim mankamentem mogą być bardzo duże okna lub często „i” przesuwne. Gdzie kaseta ( większa niż w tradycyjnych roletach) się nie mieści pomiędzy przesuwnymi częściami okna.

Żaluzje plisowane Łódź

Żaluzje plisowane Łódź

Plisy , żaluzje harmonijki .. Bardzo niepozorne a zarazem mocno kontrowersyjne. Jedni je kochają, innym nie wpadły w oko ale nikt nie przejdzie obok tego tematu zupełnie obojętnie. Zalety Plis ? Może od tego by zacząć bo jest ich sporo. Możliwość zasłaniania okna zarówno od góry jak i od dołu, mała ilość zajmowane miejsca na oknie, prosta konstrukcja. Naprawdę zalet żaluzji plisowanych jest dużo. Klienci w Łodzi pokochali ten system głownie za możliwość zasłaniania go od dołu. Wszelkiego rodzaju mieszkania na parterach czy niskich piętrach gdzie obok zazwyczaj jest dużo przechodniów króluje w plisach. Dodatkowym bardzo ważnym atutem wspominanym przez Klientów jest płaski system. Plisa nie odstaje tak od okna jak roleta w kasecie dzięki czemu otwieranie okna nie jest niczym ograniczona. Każdy kto miał rolety w kasecie montowane na skrzydle okiennym zna to uczucie kiedy chcąc otworzyć okno na oścież nagle uderzamy kasetką rolety o ścianę i .. „Koniec” dalej się nie da.

Czy są jakieś wady żaluzji plisowanych ?

Standardowo duże okna. Gdy ich rozmiar jest ogromny jedna plisa nie da rady i trzeba założyć dwie sztuki obok siebie co daje nam delikatną przerwę na środku okna pomiędzy tkaninami. Choć są tacy którzy uwielbiają to rozwiązanie na dużym oknie chwaląc sobie możliwość zasłaniania okna w połowie wedle swoich potrzeb.

Czy coś jeszcze może nas zniechęcić do plis okiennych ? Brak idealnego 100% zaciemnienia. plisa bardzo dobrze chroni przed słońcem , nagrzewaniem się pomieszczenia czy sąsiadami ale jeśli wymagamy idealnie 100% nocy w ciągu dnia znajdą się bardziej szczelne systemy rolet.

Rolety rzymskie Łódź

Rolety rzymskie Łódź
Galeria Rolety rzymskie Łódź Domplis . 01042021

Czym są i czemu są tak często pożądane ?

Piękne , gustowne , nadające ciepło tkaniny niczym zasłony zawieszone nad naszym oknem. Mogą występować zarówno w formie firan jak i właśnie kryjących zasłon. Przede wszystkim nadadzą ciepły przytulny klimat wnętrzu. Idealnie sprawdzają się w dużych salonach czy sypialniach.

Zalet tych rolet jest wiele. Głównie opierają się one na odbiorze wizualnym pomieszczenia choć nie można odebrać tym osłoną funkcjonalności.

Czy są jakieś przeciwwskazania aby mieć rolety rzymskie ? Pierwszym „ale” przy roletach rzymskich jest wielkość pomieszczenia. Rolety te w większości przypadków choć nie zawsze dużo lepiej wyglądają w większych pomieszczeniach. Jeśli mamy nie za duży pokój z dużym oknem gdzie roleta rzymska miała by wizualnie dominować warto wybierać w jasnych tkaninach lub po prostu wybrać inne „mniejsze” rozwiązanie. Kolejnym problemem może być ilość miejsca nad oknem ..

Roleta rzymska zwijanie..

roleta rzymska zwinięta

Rolety rzymskie potrzebują „trochę” miejsca nad oknem do zwinięcia tak abyśmy mogli potem swobodnie te okna otwierać. To często niestety jest wyzwaniem jeśli takiego miejsca najzwyczajniej nie mamy. Oczywiście możemy rolety rzymskie założyć bezpośrednio do okna. Będzie to jednak rozwiązanie trochę „na siłę”. Rolety te są zaprojektowane z myślą o montażu na cale wnęki okienne. Nie posiadają prowadnic bocznych ani systemów prowadzenia żyłkowego. Tkanina swobodnie luźno sobie wisi co przy montażu do ruchomego , otwieranego i często uchylnego okna może być niedogodnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *