Plisy na duże okna

Plisy na duże okna

Plisy na duże okna

W Łodzi jak i w innych rejonach  dominuje moda w budownictwie na co raz większe otwory okienne.   Co tu dużo mówić okna nam rosną. Co raz częściej pojawia się dylemat co założyć na tak duże przeszklenia.

Oczywiście rozwiązań jest co najmniej kilka ale co zrobić jak klient koniecznie chce żaluzje plisowane tzw. Góra / dół  AB41  a okno ma olbrzymie?   Wiele firm wykonuje pojedyncze plisy na bardzo duże otwory.  Nie raz nawet nam Klienci w łodzi się skarżą że my nie chcemy zrobić pojedynczej plisy a sąsiad przecież ma..  

Żaluzje plisowane są wykonywane do pewnej wielkości i wszystko co powyżej jest nad wymiarem..   

Żaluzja trzyma się na naciągniętych sznurkach i jeśli będzie za ciężka  to albo będzie dochodziło do samoczynnego opuszczania się żaluzji  albo zestaw sznurków nie wytrzyma zbyt dużego naprężenia.

Oczywiście wszystko zależy od obsługi tak dużej plisy.  Jeśli jest to duży wymiar pojedynczej żaluzji informujemy klientów że belki należy podnosić i opuszczać pojedynczo.  

Osobno górną i osobno dolną.  Z doświadczenia naszego Klienci bardzo często o tym zapominają na co dzień  przesuwają całą zwiniętą plisę do góry lub w dół a wtedy naciąg sznurków jest największy.

2 plisy na jednym oknie

Z tego powodu preferujemy 2 żaluzje osobne na jednym oknie. Jeśli wymienione okno jest dużych rozmiarów.  Oczywiście występuje niewielki prześwit pomiędzy tymi żaluzjami na środku okna ale fakt, że osłony te bezawaryjnie posłużą nam latami myślę że rekompensuje tą małą niedogodność.

Plisy na duże okna
Plisy na duże okna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *