Jak dobrać kolor żaluzji ?

Jak dobrać kolor żaluzji

Rozmiar żaluzji drewnianych

Pierwszą zasadniczą sprawą jest szerokość lamel żaluzji. Od nich zależy też sposób montażu. Mniejsze żaluzje drewniane o szerokości lamel 25mm. montowane są bezpośrednio do skrzydła okiennego. Nie zaleca się montażu tych żaluzji na ściany czy do sufitu z racji że zbyt duży wymiar mógł by złe wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie ich w przyszłości.

Jak dobrać kolor żaluzji

Żaluzje o szerszych lamelach 50mm. Montowane są zazwyczaj do sufitu czy ściany. Bardzo rzadko montuje się je bezpośrednio do ramy okiennej. Rozmiar tych żaluzji jest zbyt duży i często w przypadku montażu ich bezpośrednio do okna utrudnia on prawidłowe pełne swobodne otwarcie skrzydła okiennego. Choć Klienci czasem mimo wszystko decydują się na takie rozwiązanie my raczej odradzamy je.

Do czego dobrać kolor żaluzji

Jak dobrać kolor żaluzji do wnętrza ?

Kolejną bardzo ważną kwestią jest dobór koloru żaluzji do wnętrza.

Jeżeli mówimy o żaluzjach montowanych na okna ( 25mm.) jedną z możliwości jest dobranie koloru żaluzji do okna. Zasada jest tu prosta żaluzja ma być w jak najbardziej zbliżonym kolorze co stolarka okienna ewentualnie o ton jaśniejszym.

Jak wybrać żaluzji

Dopasowanie koloru żaluzji drewnianych do ścian

Należy pamiętać że żaluzje drewniane jak i każdy element wystroju pomieszczenia musi współgrać z kolorem ścian. Może się z nimi zlewać w przypadku bieli lub kontrastować. W przypadku kontrastu żaluzje powinny być dopasowane kolorystycznie do innych elementów wystroju. Nie należy wprowadzać zbyt dużo nowych kolorów do wnętrza.

Dopasowanie koloru żaluzji do mebli

Właśnie w przypadku kontrastu pomiędzy żaluzją a ścianą dobrze by było aby dopasować odcień żaluzji do mebli lub podłogi w naszym pomieszczeniu,

Poniżej przykład dopasowania żaluzji do koloru ścian oraz frontów szafek. W tym przypadku również do ramy okiennej. Warto zauważyć że dominują tu dwa odcienie. Odcień bieli oraz naturalnego drewna

Jak dobrać kolor żaluzji

W tym przypadku przykład dopasowania Żaluzji do koloru blatu kuchennego, obok zaś w salonie czysta biel dopasowana do ścian.

Jakie żaluzje wybrać

W powyższym przykładzie mamy do czynienia z 3 dominującymi odcieniami biel , czerń i odcień naturalnego drewna.

Bezpieczne kolory żaluzji

Co by nie mówić jeśli nie możemy się zdecydować najbezpieczniejsze będą jasne odcienie żaluzji. Biel lub jasne drewno Zawsze nada pomieszczeniu jasności i lekkości. Ciemne kolory jeśli jest ich za dużo lub stanowią dużą powierzchnie mogą być przytłaczające.

Żaluzje dwu kolorowe – Łączenie kolorów

Modne w dostatnim czasie zrobiło się wybieranie kontrastu pomiędzy żaluzją o wykończeniami żaluzji. Należy jedynie pamiętać aby kolory te współgrały z resztą pomieszczenia. Jeżeli mamy dla przykładu czarno białe wykończenie kuchni jak najbardziej możemy pokusić się o taki miszmasz w żaluzji. Jednak kolor nie może brać się z niczego w pomieszczeniu,..

One thought on “Jak dobrać kolor żaluzji ?

  1. My założyliśmy jasne drewno i jest super. Do jednego pomieszczenia założyliśmy tylko ciemne i kurz strasznie widać więc przestrzegam przed tym… Jaśniejsze lepsze o niebo. Dodatkowo jak jest jakaś faktura na drewnie to też mniej widać jak się przykurzy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *