Rolety żaluzje ceny Łódź

Producent rolet żaluzji

„Kierowniku dlaczego tak drogo?”

Często w rozmowie z Klientami słyszymy że jesteśmy od kogoś tańsi lub drożsi .. To normalne, że każdy z nas porównuje nie tylko jakość ale i cenę. Wszystko jest w porządku o ile to właśnie cena nie stanie się jedynym wyznacznikiem Twojego wyboru.

Tanie rolety Łódź

Czyli co kryje się za niską ceną czy też dużą różnica cen. Porównując różne oferty nie tylko z zakresu osłon okiennych na pewno nie raz spotkaliście się z sytuacją gdzie niby wszystkie firmy mają porównywalną cenę a tu nagle trafi się firma X która jest zdecydowanie tańsza lub też droższa od innych.

Co się za tym kryje ?

Wtedy nasuwa się pytanie „Okazja czy bubel” lub też „Dobra jakość czy może przepłacę ?”

Skąd te różnice w cenach żaluzji czy rolet..

SONY DSC

Czynników kreujących cenę finalną produktu jest naprawdę wiele. Ciężko je wszystkie wymieniać więc skupię się na kilku wydaje mi się najistotniejszych :

  1. Koszt surowca

Nie wielu zdaje sobie sprawę że sam surowiec np lamele do żaluzji drewnianych czy aluminiowych mogą podwyższać cenę finalną produktu nawet o 100% Może się to brać z konkretnego koloru wzoru tkaniny czy jak w przypadku żaluzji aluminiowych struktury szczotkowanego aluminium. Cięższa i dłuższa obróbka surowca wpływa na cenę. Powodem może być też materiał z którego są wykonane .. Żaluzje bambusowe są droższe od typowych drewnianych. Żaluzje poziome są też wykonywane ze skóry – obszyte skórą co sprawia że są jeszcze droższe. Kaseta rolety materiałowej może być wykonana z aluminium jak i tańszego PCV. To samo tyczy się bocznych prowadnic rolety. Producent płaci więcej za surowiec co przekłada się na cenę wyrobu gotowego.

Czasami firmy stosują taki marketing że telefonicznie bądź mailowo podają cenę zupełnie najtańszej opcji po czym przyjeżdżając na wycenę okazuje się 20-30% drożej .. Wystarczy że inna firma poda cenę ze średniego zakresu swoich cen lub z najbardziej popularnych tkanin i już możemy mieć duże dysproporcję .. Czasem jest to kwestia marketingu a czasem nawet zwykłego niezrozumienia.

2. Producent rolet żaluzji ..

Na koszt – cenę ma również wspływ czy zamawiamy bezpośrednio od producenta rolet żaluzji czy od pośrednika. Jak również jak długo dana firma istnieje na rynku. Tu jednak sprawa jest bardzo zagmatwana i nie taka prosta jak by się mogło wydawać.

Wydaje się bowiem, że kupując od producenta zapłacimy taniej ! Działając na rynku Łódzkim od 2007 roku dobrze wiemy że firma która nie musi być producentem np żaluzji aluminiowych 50mm. na przełomie długotrwałej współpracy oraz dużej sprzedaży może wypracować sobie bardzo duże rabaty hurtowe u producenta. W takich sytuacjach nie ma już dużego znaczenia czy firma jest producentem konkretnego produktu czy też nie gdyż jest w stanie zaoferować podobną cenę co producent a czasem nawet bardziej atrakcyjną. Załóżmy bowiem, że lokalna firma „A” nie jest producentem ale działa długo na rynku i ma wypracowane kontakty w branży oraz rabaty. Druga firma „B” Dopiero zaczyna na rynku ale od początku jest producentem rolet czy żaluzji. Jak myślisz która firma będzie tańsza w detalu dla Klienta indywidualnego ? Jeśli pomyślałeś o firmie „A” to gratulujemy. Firma która zaczyna w danej branży nie ma jeszcze doświadczenia co przekłada się na błędy , złą logistykę co przysparza większe koszty firmie a co za tym idzie droższe ceny na rynku. Dodatkowo krótki okres działalności często rodzi za sobą droższe ceny surowców. Nie wspominam tu nawet o fakcie że często firmy testują różnych dostawców a efekt często negatywny takich eksperymentów odbija się na Kliencie.

3. Marża firmy

Marża jaką narzuca na swoje ceny konkretna firma też nie jest bez znaczenia. Może ona wynikać jak w poprzednim punkcie z poniesionych kosztów w tym również kosztów ukrytych. Brak doświadczenia może powodować że tą samą prace firma będzie wykonywała dłużej. Oczywiście Marża również może wynikać z polityki firmy – chęci większego zarobku ale na szczęście w naszej branży bardzo rzadko się to już zdarza bynajmniej na rynku Łódzkim.

4. Tanie komponenty , tania siła robocza a „Jakość Rolet „

Rolety żaluzje ceny Łódź

Oczywiście wszyscy byśmy chcieli aby wszystko było tańsze ! Producenci chętnie by widzieli tańsze komponenty a kupujący chętnie by mniej płacili.

Nie można jednak popaść w skrajność bo za to zapłaci oczywiście Klient jak i dobre imię firmy. Jeżeli jakaś firma jest podejrzenie tańsza od innych takich samych czy podobnych ofert to powinna nam się zapalić czerwona lampka. Bardzo często bierze się to z niskich cen za półprodukty – niska jakość oraz dodatkowo aby tą cenę na rynku utrzymać duży akord produkcji. Najprościej mówiąc żeby się opłacało komponenty są tanie a produkcja musi wyprodukować 2x tyle co norma. Tutaj wkracza czynnik ludzki. Pracując w systemie ilościowym często dochodzi do niedokładności i błędów.

5 Pozorne oszczędzanie – „Chytry dwa razy płaci”.

Z naszego doświadczenia było już kilka takich sytuacji kiedy Klienci powiedzieli nam że jest ktoś dużo tańszy. Zazwyczaj byłą to jedna firma która była dużo tańsza od pozostałych. „Cudów nie ma” pomyśleliśmy ale przyznam że nie weryfikowaliśmy tego od razu. Zazwyczaj sprawa się sama wyjaśniała. W jednym przypadku chodziło o plisy Klient nie skorzystał z naszej oferty ponieważ ktoś mu zaproponował ofertę o połowę tańszą Przyznam że byliśmy zdziwieni ale swoje podejrzenia mieliśmy co się później okazało słuszne. Po niecałym roku Klient do Nas wrócił.. Wszystkie żaluzje plisowane w domu mu się po upalnych wakacjach zaczęły odsłonie rozpadać . Firma nie przyjęła reklamacji uzasadniając to uszkodzeniami mechanicznymi wynikającymi ze złego użytkowania. Klient musiał jeszcze raz zamówić plisy tym razem w Naszej firmie.

Drugi przypadek (choć było ich więcej) możemy podać na przykładzie rolet zewnętrznych. Po ukończonym montażu u jednego z naszych klientów – rolety zewnętrzne – sterowanie elektryczne zgłosił się sąsiad naszego Klienta. Wyceniliśmy pracę Po czasie otrzymaliśmy informację że sąsiad założył rolety w innej firmie – takie same a jednak dużo taniej… O fakcie poinformował nas nasz klient trochę zdegustowany że u nas „przepłacił” Jakież to było nasze zdziwienie jak po czasie ten sam klient zaprosił nas ponownie na kolejne prace w temacie rolet wewnętrznych.. Okazało się bowiem że sąsiad zakupił rolety z najtańszymi silnikami chińskimi. Nie dość że awarię przytrafiały się mu bardzo często (od uszkodzeń silników po rozkodowanie pilotów) to „firma” od której zakupił owe rolety wraz z montażem przestała już nawet przyjeżdżać na reklamację.. Po czasie okazało się że firma zamknęła swoją działalność.

Oczywiście przypadków można by było mnożyć. Czasami nawet pod hasłem „Tanie rolety” widnieje firma… No właśnie .. brak firmy ! Czyli osoby pracujące bez zatrudnienia kupujące towar za gotówkę i odprzedające je Klientom z usługą montażu. Osoby takie nie ponoszą żadnych kosztów, podatków , z prowadzonej działalności. Zanim pomyślisz że to nic złego że zapłacę z tego tytułu mniej przestrzegamy ! Bardzo często słyszeliśmy od Klientów że złapali się na taką okazję i coś poszło nie tak. Często były to błędy w pomiarach lub doborze odpowiedniego systemu. Skutkowało to tym że rolety czy żaluzje nie działały w sposób prawidłowy lub szybko się zepsuły. Nawet jeśli komponenty były dobrej jakości to ich nieodpowiedni dobór (np systemu kaset do rozmiarów rolet) sprawił że Klienci za długo się nie nacieszyli nowymi osłonami okna. W takich przypadkach również gwarancja jest rzeczą umowną. Słyszeliśmy że często o ile reklamacja ze strony Klienta była błaha i mało kosztowna to wcześniej czy później jakoś udawało się ją rozstrzygnąć pozytywnie dla Kupującego. Gorzej bywało w sytuacjach poważniejszych czytaj droższych. Wtedy często Panu „X” najzwyczajniej w świecie nie opłacało się naprawiać na swój koszt swojej pomyłki zwłaszcza jeśli towar kosztował go wielokrotność jego zarobku – bo przecież był konkurencyjny na rynku. a na towar nie posiadał żadnych rabatów

Podsumowanie – Nasze rady

Oczywiście jeśli spytacie gdzie najlepiej zaopatrzyć się w rolety czy żaluzje powiemy u nas ! W domplis.pl .. Gdybyście jednak szukali produktów okiennych z jakiś zupełnie niezrozumiałych dla nas powodów 😉 gdzieś indziej proponujemy przede wszystkim skupiać swoją uwagę na firmach które długo są na rynku! Ta zasada tyczy się w zasadzie wszystkich usług nie tylko rolet czy żaluzji. Tu ktoś pomyśli że należało by zwracać uwagę na opinie ? Tu z przymrużeniem oka odpowiadam ” i Tak i Nie”. Pozytywne opinie „niestety” w dzisiejszych czasach można zdobyć w rożny sposób nie zawsze „prawdziwe” od prawdziwych klientów. Jeśli zaś firma działa na rynku dłużej niż rok czy dwa to sama się broni. Po pierwsze zdobywa doświadczenie którego nie da się kupić. Po drugie skoro przetrwała 5 czy 10 lat na rynku to naprawdę duża szansa że swoje usługi świadczy rzetelnie i profesjonalnie.

7 thoughts on “Rolety żaluzje ceny Łódź

  1. Bardzo dobry artykuł ! Trafiony w punkt ! Sam jestem przedsiębiorcą i zgadzam się z tym bez dwóch zdań o ile dotyczy to firm lokalnych. Szkoda tylko że nie można tego samego powiedzieć o Produktach dużych koncernów które często bazują jedynie na swojej marce.

  2. W sumie zawsze patrzyłam po opiniach a jakoś nie pomyślałam w ten sposób.. zwłaszcza ze czym dłuzej firma działa tym wieksza szansa ze bedzie jeszcze funkvjonowała przez czas trwania gwarancji 🙂

  3. Opinie traz mozna kupić.. nie raz widze jak firmy dopiero co startujące w ciugu miesiąca czy dwóch mają nagle po 100 opinii w branżach gdzie nie spotykają raczej tylu Klientów na swojej drodze a już napewno nie w tak krótkim czasie. Tak samo płatne statuetki Orły okien itp gdzie trzeba zapłacić kilka stówek i dostaje sie dyplom i statuetkę 😀 Żenada .. Jak ktoś jest długo na rynku i dobrze robi swoją robote to nie musi się reklamować !

  4. Ja kupowałem zawsze rolety z marketu :-D. Teraz jak mam porządne wykonane na zamówienie widzę jaka to róznica 🙂

  5. Rolety i Łódź to jakaś abstrakcja .. Tyle firm a z 60% z nich to „firmy” bez lokalu nawet, bez żadnego sklepu… Działają na zasadzie Przyjade do Panstwa opowiem o roletach pomierze i potem przyjade i zaloze 🙂 Na pytanie gdzie moge zobaczyc na zywo rolety w Łodzi… Nastaje cisza..

  6. Rolety do tej pory kupowałam w łódzkich marketach pokroju Ikea Raz zamówiłam na wymiar i przyznaje jest wygoda i rolety naprawdę super działają i wyglądają. Jedyne ale to trzeba poczekać aż się wyprodukują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *