Domplis

Nowoczesne osłony okienne

Domplis

Nowoczesne osłony okienne

Rolety rzymskie łódź

Rolety, Żaluzje, Moskitiery..

Łódź

żaluzje łódź

Żaluzje drewniane

Rolety Łódź

Żaluzje Łódź

Największy wybór

Moskitiera na kota

Zabezpieczenie okna przed wypadnięciem kota

Jak i czym zabezpieczyć okno aby nasz pupil nie wyleciał na dwór ?

To bardzo częste pytanie posiadaczy kotów oraz innych zwierząt domowych.

Czy moskitiera okienna to dobre zabezpieczenie przed kotem ?

Z technicznego punktu widzenia nikt oficjalnie nie da gwarancji że, ochrona w postaci siatki na owady wytrzyma natarcie kota . Nikt z nas nie zna też wymiarów i siły każdego kota a kot kotu nie równy. Z drugiej zaś strony w praktyce Klienci nagminnie wyposażają swoje mieszkania i domy w moskitiery z myślą nie tylko o ataku owadów a w celu zabezpieczenia okna przed kotem czy też innym zwierzęciem . Skoro tak robią czy są w błędzie czy może jednak Klient ma racje ?

Siatka na okna dla kota

Siatka na okna dla kota

Siatka na owady jest wykonana z PCV i Włókna szklanego. W praktyce jest to bardzo odporny materiał z myślą o owadach i latach użytkowania na słońcu. Nie daje ona sobie jednak rady z krukami które jak się postarają są wstanie wydziobać większe otwory, żeby nie powiedzieć dziury. Tak samo nie jest ona wykonana z metalu co za tym idzie da się ją przeciąć ostrym nożem.

Czy kot podrapie moskitiery

Czy kot podrapie moskitiery

Wszystko zależy od kota 🙂 . Jeśli kot uprze się i będzie drapał nieustannie w siatkę moskitiery można przyjąć że w końcu mu się to uda. W przypadku typowych moskitier okiennych gdzie siatka wykonana jest z PCV i włókna szklanego nie jest to łatwe zadanie dla kota ale możliwe. Moskitier z tzw. „marketu” gdzie siatka jest wykonana z poliestru w ogóle nie ma co brać pod uwagę. Kot nie będzie miał najmniejszego problemu by podrapać i zniszczyć moskitierę z marketu .

Moskitiera na okno dla kota

Moskitiera na okno dla kota

Dla kota Tak ale dla psa już niekoniecznie !

Technicznie jeśli kot się uprze lub inne zwierzę drapieżne jest w stanie przeciąć siatkę moskitiery.

W praktyce rzadko się to zdarza.

Również z technicznego punktu widzenia jak i tutaj już również z praktyki naszych klientów jeśli pies sporych rozmiarów rozbiegnie się i wpadnie w moskitierę to niestety jest w stanie wypchnąć siatkę z gumowych klinów.

Sama siatka w sobie wytrzyma ale wypadnie z ramy.

Siatka najczęściej nie jest wtedy uszkodzona a wypchnięta i należy ją jedynie z powrotem włożyć i zabezpieczyć gumową uszczelką – klinem. Niestety zwierzę pokroju owczarka niemieckiego czy dobermana jest wstanie przedostać się na zewnątrz.

Nie jest to często gigantyczny problem jeśli mówimy o drzwiach tarasowych gorzej jeśli myślimy o oknie na 10 tym piętrze bloku. Dlatego z doświadczenia naszych Klientów wiemy, że kot przy swojej wadze raczej nie wypchnie siatki moskitiery. Większe psy niestety już dadzą sobie z tym radę.

Kot a uchylne okna

Kolejnym problemem są uchylne okna. Przecież nie otworzyłem okna więc kot nie wyjdzie. Nie wypadnie. Praktyka mówi niestety często co innego. Kot jest w stanie prześlizgnąć się przez uchylone okno i niestety często udusić.

Moskitiery dla kota,

Podsumowując moskitiery w teorii nie są zaprojektowane z myślą o zwierzętach- ssakach a z myślą o ochronie przed owadami. W praktyce Klienci używają moskitier z myślą właśnie o kotach i innych mniejszych zwierzętach. W celu ochrony aby nasze zwierzę nie wypadło z okna. Używają to zabezpieczanie może nie do końca zgodnie z przeznaczeniem ale za to z pomyślnością. Tak mnóstwo klientów używa i chwali sobie moskitiery w walce z kotem i jego pasją jaką może być otwarte czy uchylone okno. Należy jedynie pamiętać, że wszystko z rozsądkiem gdyż mówimy tu o typowym domowym kocie. Cięższe zwierzę jeśli wbiegnie rozpędzone w siatkę moskitiery może ją wypchnąć na zewnątrz !.

Jaka moskitiera na kota ?

Moskitiery rolowane są najmniej bezpieczną formą gdyż kot jak się uprze bez problemu wypchnie siatkę na krawędzi przy prowadnicy. Najlepsze będą tu :